کودک و نوجوان
1398/05/22 13:17

تنهایی، خلاقیت کودکان را زیاد می‌کند؟!

ملال و تنهایی، خلاقیت را تحریک می‌کند
در واقع، ملال باعث می‌شود که هر انسانی به درون خودش و محیط بیرون از خودش با دقت بیشتری نگاه کند. همین حالت باعث می‌شود که ما انسان‌ها به کارهای جدید و تجربه‌های نو روی بیاوریم. با این‌ حال باید گفت که امروزه متاسفانه دسترسی کودکان به موبایل‌ها و تبلت‌ها بیش از حد راحت شده است و دیگر فضایی برای به ‌کار انداختن تخیل و خلاقیت وجود ندارد.

تنهایی، شانس یادگیری را افزایش می‌دهد
وقتی که کودکان تنها می‌مانند تا آزادانه با همدیگر بازی کنند، ۴ خصلت مهم را یاد می‌گیرند و آن‌ها را در خودشان تقویت می‌کنند: برقراری ارتباط، همکاری، خلاقیت و تفکر انتقادی. همین ویژگی‌ها هستند که به‌ گفته همه صاحب‌نظران برای رسیدن به موفقیت ضروری محسوب می‌شوند.

مزیت‌ها و فواید بازی بیشتر درک می‌شوند
 امروزه مطالعات علمی نشان داده‌اند که بازی‌های فعالانه و آزادانه، این مهارت‌ها را در کودکان تقویت می‌کنند: اعتماد به نفس، مهارت‌های اجتماعی و شناختی، انعطاف‌پذیری و... . به همین دلیل است که محققان از والدین می‌خواهند که کودکان را به سمت بازی با همسالان خودشان سوق بدهند.

ملال به درک بهتر کودک از خودش منجر می‌شود
دوران کودکی، یعنی دورانی که انسان در یک محیط ایمن و مناسب برای دوران بزرگسالی پرورش می‌یابد. وقتی که وقت روزانه کودکان تماما توسط والدین و دیگران تنظیم و تعیین می‌شود، مغز و بدن کودکان هیچ درک مناسبی از خودش پیدا نمی‌کند و درنتیجه کودکان نمی‌توانند درباره خودشان و مهارت‌های انتقادی‌شان به فکر کردن بپردازند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :