کودک و نوجوان
1398/02/10 11:27

راهکارهایی برای کاهش بی قراری های دندان درآوردن شیرخواران

لثه‌های کوچک و نرم کودک تحمل درد زیاد دندان درآوردن را ندارد و به همین دلیل، این فرشته‌های کوچک همیشه با بی قراری و گریه و مریض شدن این دوران را سپری می‌کنند. برای اینکه بتوانید تا حدی این دردها را از وجود فرزند دلبند خود دور کنید، بد نیست راهکارهای زیر را نیز امتحان کنید.

♦️پارچه حوله‌ای نم‌دار

پارچه حوله‌ای خیس و سرد یکی ار روش‌های خوب برای تسکین درد درآوردن دندان است. این پارچه را روی لثه‌های کودک قرار دهید تا بجود. حتی می‌توانید یک تکه یخ هم میان پارچه بگذارید و محکم ببندید تا خدای نکرده در گلوی کودک نپرد و سپس پارچه را در دهان کودک بگذارید تا بجود.برای این منظور می‌توانید پارچه را در چای بابونه خیس کنید و در یخچال قرار دهید تا سرد و خنک بماند یا حلقه‌های پلاستیکی که برای دندان درآوردن کودکان است را نیز در یخچال قرار دهید تا سرد شود. سپس به کودک بدهید تا بجود.

♦️دندونی

برای کودکانی که از درد لثه رنج می‌برند، می‌توانید دندونی‌های لرزان خریداری کنید. انواعی از دندونی وجود دارند که با گاز گرفتن کودک، شروع به لرزش می‌کنند و این مساله بسیار برای کودک خوشایند و دوست‌داشتنی است. برای اینکه باعث تسکین دردش هم بشود، آن را در یخچال قرار دهید تا سرد شود.

♦️غذاهای منجمد

سرما و یخ به کاهش درد لثه کودکانی که در حال دندان درآوردن هستند بسیار کمک می‌کند. می‌توانید غذاهایی که کودک در آن سن مجاز به خوردن آنهاست را در فریزر منجمد کنید تا کودک آنها را بجود و سرمای آن درد دندانش را کاهش دهد.موز یخ زده یا شیر منجمد نیز روش‌ های خوبی برای کم کردن درد هستند.

♦️پستانک در یخ

برای کودکانی که پستانک می‌خورند می‌توانید پستانک آنها را در فریزر منجمد کنید تا هنگام مک زدن آن، سرمای موجود باعث بی‌حس شدن لثه‌ها و کم شدن درد آنها شود.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
دندان قروچه , ساییدن دندان ها , سلامت دهان و دندان کودکان , دندان کودکان , خمیردندان‌های مخصوص کودک  , دندان شیری , دندان شیری کودکان , علایم شایع درآوردن دندان شیری , دندان گیر , بهداشت دهان و دندان کودکان , رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان  , رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان کودکان , پوسیدگی دندان کودکان , تغییر رنگ دندان کودکان , پوسیده شدن دندانهای کودکان , سلامتِ دهان و دندان کودک , دندان ‌قروچه در کودکان , ترک خوردگی دندان های کودکان , نشانه های دندان در آوردن , نشانه های دندان در آوردن در کودکان , راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان , پوسیدگی دندان های کودکان , ترک خوردن دندان های کودکان , شکستن دندان های کودکان , درمان سیاه شدن دندان شیری  , دندان شیری  , سیاه شدن دندان شیری کودکان , دندان های خلفی کودکان , نخ دندان , دیر دندان درآوردن کودکان , نخستین دندان سفید و شیری کودک , دندان های کودک , دندان های دائمی کودکان , متخصص دندانپزشک , خراب شدن دندان های کودک , نظافت دهان و دندان , خمیردندان برای کودکان , بیماری‌های دهان و دندان , سفید کردن دندان ها , مینای دندان , پوسیدگی دندان , مینای دندان , دندان های سالم , دلیل فشردن دندان کودک , ضد درد دندان  , پوسیدگی و خرابی دندان‌های کودکان , دندان‌های کودکان , دندان کودک  , دندان درآوردن کودکان , سفید کننده طبیعی دندان  , سفید کردن دندان , خمیر دندان سفید کننده , خمیر دندان سفید کننده خانگی , خمیر دندان خانگی , آش دندان  , تغذیه مناسب زمان دندان در آوردن کودک  , دندان درآوردن نوزادان , کاهش درد ناشی از دندان درآوردن نوزادان , راه‌هایی برای کاهش درد ناشی از دندان درآوردن نوزادان  , کرم خوردگی دندان , دندانپزشکی در دوران بارداری , از کجا بدانیم کودک در حال دندان در آوردن است؟  , چه زمانی در طول بارداری مجاز به کشیدن دندان هستید؟  , دلیل دیر دندان درآوردن کودکان  , آیا کودکان هنگام دندان در آوردن وزن کم می کنند؟  , چرا قطره آهن دندان‌های بچه‌ها را سیاه می‌کند؟  , علت دندان قروچه شبانه کودک چیست؟  , شیرخواران  , شیرخواران ریفلاکسی , ریفلاکس معده شیرخواران , برفک دهان نوزادان و شیرخواران , کولیک شیرخواران , درمان کولیک شیرخواران , علت یبوست در شیرخواران , درمان یبوست شیرخواران , شیرخواران مبتلا به ریفلاکس , ریفلاکس شیرخواران , عفونت سیستم ادراری در شیرخواران , نحوه مصرف قطره آهن برای کودکان و شیرخواران , مصرف قطره آهن برای کودکان و شیرخواران , نحصرف قطره آهن برای شیرخواران , مصرف قطره آهن برای شیرخواران , شیرخواران رفلاکسی , شروع غذای کمکی در شیرخواران رفلاکسی , استفراغ در شیرخواران , شیرخواران , غذای کمکی در شیرخواران , سرماخوردگی شیرخواران , درمانِ سرماخوردگی شیرخواران , از خواب پریدن شیرخواران , تنظیم خواب شیرخواران  , درمان آبریزش بینی در کودکان شیرخواران  , مشکلات عصبی شیرخواران در هنگام شیر خوردن  ,