کودک و نوجوان
1398/02/10 10:24

بهترین روش های بازی با اطفال در آپارتمان

چه نوع بازی هایی در آپارتمان می توانیم انجام دهیم که هم بتواند کودک را سرگرم کند و هم بتواند موجب آزار و اذیت همسایگان نشود چه توصیه هایی در این زمینه باید در نظر بگیریم؟.

معرفی بازی‌های آپارتمانی که اجرای آن‌ها ساده باشد به پرورش فکری، شخصیتی و تقویت هوش کودکان کمک می‌کند:

1.بازی کی از چی خجالت می‌‌کشد؟

هدف: جرأت آموزی، رفع خجالت، حساسیت‌زدایی

قابل اجرا از ۵ سالگی: هر یک از کودکان بیان می‌‌کند که از چه چیزی یا در چه موقعیت‌‌هایی خجالت می‌‌کشد، نوع خجالت هر یک از کودکان روی تابلو نوشته و به بحث گذاشته می‌‌شود و هر کودک با توجه به نوع خجالت در موقعیت نمایشی قرار می‌‌گیرد و تشویق می‌‌شود تا با خجالت خود مبارزه و بر آن غلبه کند.

2.بازی انتخاب شغل:

هدف: بررسی علائق و استعدادهای کودک، آینده‌نگری
قابل اجرا از ۵ سالگی:کودکان می‌‌گویند که دوست دارند در آینده چه کاره شوند و درباره علت انتخاب خود و خود شغل اطلاعاتی را به کودکان دیگر می‌‌دهند.

3.بازی دوست داشتن غذاها

هدف: تغییر ذائقه کودکان و گرایش آن‌‌ها به غذاهای مقوی
قابل اجرا از ۳ سالگی:هر یک از کودکان مطرح می‌‌کند که کدام یک از غذاها را بیشتر دوست دارد و از کدام غذا بدش می‌‌آید و یا این که آن غذا را نمی‌خورد. تمامی موارد ثبت می‌‌شود و سپس درباره خواص غذاهای مقوی، سبزیجات و لبنیات برای کودکان توضیح داده می‌‌شود و مثلاً می‌‌گوییم هر کی دوست دارد قوی و زیبا بشود باید این غذا را بخورد، مثل قهرمان کارتون ملوان زبل که با خوردن اسفناج قوی می‌‌شود.

4.بازی مهارت‌‌های زندگی

هدف: آموزش مسائل مختلف، تقویت حافظه، دقت
قابل اجرا از ۵ سالگی: این بازی را می‌‌توان به دو صورت گروهی و انفرادی اجرا کرد‌. می‌‌توان از وسایل پلاستیکی و اسباب بازی برای تقریب بیشتر ذهنی استفاده کرد.کودکان، مهارت‌‌هایی مثل آشپزی، بچه‌داری، باغبانی، خیاطی، ظرف شویی، خانه داری، خرید کردن از مغازه و مواردی از این قبیل را به شکل نمایشی بازی می‌‌کنند. مثلاً یکی نقش آشپز را بازی می‌‌کند و نحوه درست کردن ماکارونی را آموزش می‌‌دهد. هدایت به وسیله افراد گروه و راهنما انجام می‌‌پذیرد.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
دلایلی که لجبازی کودکان را تشدید می کند , لجبازی کودکان , لجبازی در کودکان , بازی با کودکان , کدام اسباب بازی ها برای کودکان مناسب است؟ , اسباب بازی برای کودکان , اسباب بازی کودکان , بازی های مناسب کودکان , لجبازی در کودکان  , با لجبازی در کودکان چه کنیم؟ , خون بازی , خون بازی در نوجوانان , درمان لجبازی در کودکان , بازی فکری ماز برای کودکان , بازی فکری ماز , بازی فکری برای کودکان , چه نوع اسباب بازی برای کودکم بخرم؟ , وسایل بازی با شن , خمیربازی , بازی های فکری , تحمل باختن در بازی کودکان , بازی با لگو , بازی حافظه , بازی فکری مناسب کودکان 3 تا 5 سال , بازی فکری مناسب کودکان , بازی دالی موشه با کودک , بازی های فکری برای کودکان , بازی یارانه‌ای کودکان , آموزش رازداری به کودکان با بازی  , معانی بازیهای کودکی , بازی های کودکی , قایم موشک بازی , انتخاب اسباب بازی برای کودک , اسباب بازی برای کودک , بازی روی یک مقوای بزرگ , فهرست بازی برای کودکان , بازی تمرکز فوکوس , بازی با کودک , فواید اسباب بازی حرکتی , بهترین اسباب بازی ها برای کودکان , بازی کودکان , لجبازی کودک , بازی کودکان با پدر , بازی درمانی , فواید تاب بازی کودکان , تاب بازی کودکان , خشونت های بازی های رایانه ای , بازی های آموزشی , بازی های آموزشی برای کودکان , بازی کردن برای کودک , اهمیت بازی با فرزندان , بازی با فرزندان , نیاز کودک به بازی , اسباب بازی , اسباب بازی‌های کودک  , افزایش هوش بازی  , بچه ها باید در فضای آزاد بازی کنند  , بازی های مناسب کودکان مضطرب  , چرا بچه ها بازی قایم باشک را دوست دارند؟  , در هر سنی چگونه با کودک بازی کنیم؟  ,