کودک و نوجوان
1398/02/10 10:23

راه‌های ابراز محبت به کودکان کدام است؟

 کودکی که محبت والدین را نمی‌بیند و در محیطی این‌گونه قرار نمی‌گیرد ابراز محبت را بلد نیست. پس به عهده والدین است تا چگونه محبت کردن را به فرزندان خود بیاموزند.

یکی از راه های نشان دادن محبت، بیان حس درونی برای طرف مقابل است. عشق و محبت خود را به کودکان‌تان هرزچند گاهی به زبان بیاورید تا درآنها این اطمینان به وجود آید که همواره دوست‌شان ‌دارید.

عشق و محبت را همچنان می توان به طور فیزیکی و با در آغوش کشیدن، بوسیدن، لبخند زدن و کشیدن دست نوازش روی سرشان به آنها نشان داد.

راه دیگر توجه کافی داشتن به بچه‌ها است. به طور مثال هنگامی که کودک‌تان با شما صحبت می‌کند به دقت به حرف‌هایش گوش بدهید. به این معنی که اگر مشغول کاری هستید برای لحظه‌ای آن کار را به کنار بگذارید و با تمام دقت به حرف‌های او گوش دهید، به گونه‌ای که کودک‌تان این توجه را در رفتار شما بیابد.

 توجه کردن خود نوعی اظهار محبت کردن است.با او همدلی به گام ها و مراحل پیشرفت او توجه کنید. اگر مطالعه می‌کند، بسکتبال بازی می‌کند یا در حال پرورش و رشد دانه‌ای است، او را تشویق کنید و اگر ناامیدی و شکست را تجربه کرد، برای پاک کردن اشک‌هایش پیش  او باشید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :