کودک و نوجوان
1398/01/26 10:08

مصرف توت فرنگی دوران شیردهی

معمولا پزشکان توصیه میکنند هیچ ماده ی غذایی از رژیم غذایی خود در دوران شیردهی حذف نکنید داشتن یک رژیم غذایی مغذی با انواع غذاهای سالم به شما کمک می کند تا سلامتی خود را حفظ کرده و شیر خود را با مواد مغذی مورد نیاز برای رشد مناسب نوزاد خود غنی کنید. اگر به توت فرنگی آلرژی ندارید، می توانید با خیال راحت آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. با این حال، پس از مصرف واکنش های نوزادتان بررسی کنید، زیرا توت فرنگی می تواند علائم خاصی را در درصد کمی از شیرخواران بهمراه داشته باشد.

تامین مواد مغذی 

توت فرنگی سرشار ویتامین ها و مواد معدنی که برای سلامتی و رشد نوزاد شما بسیار مفیدست. بسیاری از مادران شیرده در معرض کمبود آهن هستند و اضافه کردن توت فرنگی به رژیم غذایی خود میتوانند آنرا تامین کنند یک فنجان توت فرنگی  حاوی 0.68 میلی گرم آهن است که نیاز روزانه شما 9 میلی گرم است یک فنجان توت فرنگی همچنین مقدار کمی از کلسیم، منیزیم و پتاسیم را تامین می کند. 
توت فرنگی یک منبع عالی ویتامین Cاست 97.6 میلیگرم ویتامین C در هر 1 فنجان توت فرنگی وجود دارد  این در حالی است که نیاز روزانه شما به این ویتامین 120 میلی گرم است.

گاز

توت فرنگی می تواند سبب ایجاد گاز و ناراحتی در شیرخواران شود. اگر نوزاد شما نفخ داشته باشد، احتمالا گریه می کند و پاها را به سمت قفسه سینه میبرد. اگر با این نشانه ها روبرو شدید و در چند ساعت گذشته توت فرنگی خورده اید ممکن است از عوارض آن باشد. سایر میوه هایی که ممکن است باعث ایجاد نفخ شوند عبارتند از پرتقال، گریپ فروت، لیمو، لیمو، کیوی و آناناس.

واکنش آلرژیک

غذاهای با آلرژی بالا از طریق شیر مادر به جنین منتقل می شوند توت فرنگی غذای بسیار آلرژیک است، اگر سابقه خانوادگی آلرژی به توت فرنگی دارید، از متخصص اطفال کودک خود بپرسید که لازمست آنرا از رژیم غذایی خود حذف کنید یا خیر. 
علائم یک واکنش آلرژیک می تواند شامل احساس خستگی، احتقان، اسهال و بثورات پوستی باشد. اگر کودک شما پس از اینکه توت فرنگی خوردید، یکی از این علائم را نشان دهد، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :