کودک و نوجوان
1398/06/11 14:04

چگونه کودک خلاق تربیت کنیم؟

هیچ ابزاری برای پرورش خلاقیت لازم نیست همه چیز به مادر بستگی دارد خلاقیت در دستان اوست کافیست اجازه دهیم کودک دنیای اطرافش را کشف کند بدون هیچ ترس و نگرانی. 

مادری که وسواس دارد و همواره نگران تمیزی و پاکی فرزندش هست و یا به نظم و نظافت خانه اهمیت زیادی می دهد هرگز انتظار نداشته باشد که در آینده یک مهندس خلاق، موزیسین حرفه ای، هنرمنده زبده و ... داشته باشد. 

چون برای شروع هر کاری دقیقا همانگونه که او را ترسانده اید و به او دائم تذکر دادید که مراقب باش، کثیف نکن، نخوری زمین، با خاک بازی نکن مریض میشی، در بزرگسالی فرزندتان با شروع هر کاری دیالوگ های شما در ذهنش تکرار خواهد شد و ناهشیارانه از تمام کارهایی که برایش جدید است می ترسد و نمیتواند آنها را تجربه کند بنابراین عقب نشینی می کند و بدین ترتیب موفقیت هایی که میتوانست بدست آورد را یکی پس از دیگری از دست میدهد این فرد همواره ترس از 

موفقیت و ترس از شکست دارد چون در کودکی هیچ یک را تجربه نکرده و همواره توسط مادر محافظت شده و چنین فردی همواره زندگی اش در رکود است.

اجازه دهید کودکتان بلند فریاد زند بازی کند شادی کند با وسایل و اثاث منزل بازی کند هر آنچه شکستنی است را از جلوی دستش دور نگه دارید تا مجبور نشوید دائم او را از دست زدن به آن منع کنید. با منع کردن بیش از حد، کودکی پرخاشگر و لجباز تربیت خواهید کرد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :