کودک و نوجوان
1397/04/04 16:41

نوزادان بیمار مبتلا به بیماریهای قلبی

در مورد این سوال بجز چند نکته که در مقالات اومده در متون تکس اظهار نظری قطعی تا اونجا که من دنبال کردم نبود. در مورد نوزادان بیمار مبتلا به بیماریهای قلبی و ریوی بحثهای تکسی بسیاری وجود داره ولی در مورد نوزادان طبیعی نظرات جسته گریخته ای وجود داره که برخی تا پایان دوره نوزادی سفر هوایی رو ایمن نمیدونن ولی برخی نیز معتقدند  سفر هوایی بعد از هفته نخست منعی ندارد.

توصیه هایی نیز در برخی سایتها شده ازجمله موارد زیر بهتر است قسمت جلو هواپیما و صندلی های مجاور دیواره هواپیما را رزرو کنید. جلو هواپیما فضای بیشتری وجود دارد و نشستن در این قسمت برای شما و نوزاد شما راحت تر است. یک پیشنهاد ویژه هم برای شما داریم اینکه از پروازهای شب استفاده کنید تا نوزاد شما راحت تر بخوابد.

حواستان به گوش های نوزادتان باشد

زمان بلند شدن هواپیما از روی باند فرودگاه و زمانی که برای فرود آمدن ارتفاع را پایین می آورد، تغییر سریع فشار هوا در داخل کابین باعث می شود تا به گوش میانی کودک فشار وارد شود. در چنین حالتی کودک دچار گوش ‌درد می شود و این موضوع ناآرامی و بیقراری او در طول پرواز را به همراه می آورد. بنابر‌این بهترین کار برای دوری از این مشکل آن است که هنگام بلند شدن هواپیما و موقع فرود آ« به نوزادتان شیر بدهید یا شیشه‌ شیر یا پستانک را برای مکیدن در دهان او بگذارید. عمل مکیدن کمک می‌ کند تا فشار وارد شده بر گوش کمتر و در نتیجه درد او هم کمتر شود.

کریری که روی دوش شما آویزان شده باشد، بهترین جا برای سفر کردن یک نوزاد است. همین کار به کم کردن امکان عفونت و بیماری برای نوزاد کمک می کند. همچنین این وسیله ایمنی بسیار بالایی را برای نوزاد شما فراهم می‌کنند و امکان حرکت و فعالیت را در انواع حالت‌ها به شما می‌دهند.

محفظه ای که در بالای سرتان وجود دارد را پر از وسایل نکنید. گذاشتن اشیای سنگین و زیاد در بالای سرتان خطر سقوط آنها را هنگام تکان‌ های ممتد هواپیما بیشتر می کند.

از پروازهای شلوغ دوری کنید. هر چه شمار مسافران هواپیما بیشتر رود، ریسک بیماری فرزندتان نیز افزایش پیدا می کند. از پروازهای مستقیم تا حد امکان استفاده کنید. اگر ناچار هستید بین مسیرتان در یک فرودگاه دیگر هم توقف داشته باشید تعداد بلند شدن و فرود آمدن ‌ها به جای ۲ بار ۴ بار می شود.

در طول پرواز چای یا قهوه ننوشید. نوشیدنی ‌های داغ ممکن است روی نوزاد شما بریزد. کمربندتان را بسته نگه دارید. اگر کمربندتان باز باشد، در موقع تکان ‌های هواپیما ممکن است نوزادتان از دست شما بیفتد.

منبع خبر:کانال تلگرام دکتر مهدی نیکجو

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :