کودک و نوجوان
1397/03/28 11:57

لوزه در کودکان

موقعیت قرار گیری لوزه کودکان در دو سمت حلق است و در عفونت های تنفسی تاثیر می گذارند. در برخی موارد خود لوزه ها ممکن است یه مکانی برای تشکیل و رشد عفونت تبدیل شوند.

لوزه کودکان از لوزه افراد بالغ بزرگ تر است و با بالا رفتن سن کوچک تر می شود  بهتر است بدانید که در کامل شدن دستگاه ایمنی لوزه ها نیز نقش  دارند .

لوزه های کودکان بزرگتر از حد طبیعی است اما نباید با عفونت های لوزه که باعث بزرگی لوزه می شوند اشتباه گرفته شوند.

در برخی موارد بزرگی لوزه ها به حدی است که از دو طرف حلق به سمت بیرون آمده و نزدیک به هم شده اند و شاید با هیچ گونه علائمی همراه نباشد و برعکس لوزه های کوچکی که مبتلا به عفونت شده اند. از نکات گفته شده نتیجه می گیریم که نباید ملاک تشخیص عفونت در لوزه را حجم آن بدانیم. اما قرمزی لوزه که نشانه پرخونی لوزه است و اگر با  ورم غدد لنفاوی همراه باشد باید جدی گرفته شده و به متخصص اطفال مراجعه شود.

 با باور های غلطی که در مادران به وجود آمده است گاهی اوقات به برداشتن لوزه کودک خود اصرار دارند زیرا فکر می کنند علت تمام سرماخوردگی های مکرر، عفونت های مکرر در گوش،مشکلات تنفسی ،تب و لاغری عفونت لوزه است.اما مادران نباید با افکار خودشان برای کودک تصمیم بگیرند و به طور حتم متخصص اطفال می تواند آنها را آگاهی داده و کودک را درمان کند.چون همان طور که گفته شد خود لوزه در سیستم ایمنی بدن نقش دارد و بدون دلیل قاطع نباید اقدام به برداشتن آن کرد.

منبع خبر:کانال تلگرام دکتر مهدی نیکجو


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :