تناسب اندام و سلامتی
1397/12/23 13:50

مشکلات دفع ادرار

توصیه های خانگی

ب) این مساله معمولا بی اختیاری تنشی » نامیده می شود و به دلیل افزایش فشار شکمی، اندکی ادا بیرون می برد. این امر ممکن است به دلیل ضعف عضلات زیر مثانه رخ دهد. بعضی داروها نیز می توانند چنی مشکلی ایجاد کنند. اگر به تازگی تغییر در داروها داشته اید (به خصوص در داروهای پرفشاری خون) در این باره با پزشک خود گفتگو کنید. این مساله با سرفه مزمن بدتر می شود، تمرین هایی وجود دارند که می توانند به تقویت آن دسته از عضلات لگن که در بسته نگه داشتن دریچه مثانه مؤثرند کمک کننداستروژن نیز با احیای بافت های ناحیه تناسلی می تواند به زنان کمک کند. اگر این تمرین ها مؤثر واقع نشوند توصیه ما این است که برای استفاده از داروهایی که به محکم تر شدن دریچه کف مثانه کمک می کنند به پزشک تان مراجعه کنید. گاهی برای کنترل این علایم، ممکن است به جراحی نیاز باشد.

پ) اما این مشکل بی اختیاری فوریتی نامیده می شود و از اسپاسم (منقبض شدن ناگهانی مثانه ناشی می شود. ساده ترین درمان خانگی آن است که مکرر مثانه خود را خالی کنید، چه نیاز به دفع ادرار حس کنید و چه حس نکنید. مهمترین کار این است که از یک زمان بندی مشخص استفاده کنید. می توانید به آموزش مثانه هم بپردازید: هنگامی که احساس فوریت برای ادرار پیدا می کنید به سرعت به دستشویی بروید ولی در دستشویی سعی کنید تا آنجا که ممکن است جلوی دفع ادرار را بگیرید تا احساس نیاز به دفع، رفع شود. هرچه بیش تر مثانه خود را برای تحمل اسپاسم ها تمرین دهید، مشکلات کمتری خواهید داشت. اگر این وضع ادامه یابد با پزشک خود مشورت کنید تا علت و درمان آن را پیدا کند.

ت) این مشکل را «بی اختیاری سرریز» می گویند و زمانی رخ می دهد که خروجی مثانه مسدود شده و عضلات مثانه به خوبی کار نمی کنند. در این شرایط مثانه پیوسته پر است و دایما حجم اضافه ای که نمی تواند نگه دارد به بیرون نشت می کند. در این حالت، وضع مشابه سطل پرآبی است که باز هم آب روی آن ریخته شود بنابراین آب اضافی بیرون می ریزد. دیابت و بعضی داروهای دیگر می توانند باعث این نوع از بی اختیاری ادراری شوند. شما باید به طور منظم ادرار کنید، چه احساس نیاز به دفع داشته باشید و چه نداشته باشید. اگر انسداد، علت مشکل است، رفع انسداد برای درمان ضرورت دارد. تغییر در داروها هم می تواند کمک کننده باشد. اگر عضلات مثانه دیگر نمی توانند برای بیرون راندن ادرار منقبض شوند، این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید. شاید لازم شود چندین روز مثانه را کاملا خالی نگه دارید. ممکن است نیاز باشد سوندگذاری انجام شود.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
مشکلات دفع ادرار در زنان  , مشکلات دفع ادرار در مردان  , ددرمان خانگی مشکلات دفع ادرار  , درمان خانگی مشکلات دفع ادرار  , درمان شب ادراری , شب ادراری , عفونت های ادراری , شب‌ ادراری , شب‌ ادراری کودکان , عفونت‌ مجاری‌ ادراری‌ , عفونت ادراری در کودکان دختر , عفونت ادراری , عفونت ادراری در کودکان , شب ادراری کودکان , عفونت سیستم ادراری , عفونت سیستم ادراری در شیرخواران , عفونت سیستم ادراری در کودکان , عوامل عفونت ادراری در کودکان , ریفلاکس ادراری , علایم عفونت ادراری در کودکان , تشخیص عفونت ادراری در کودکان , عفونت های مکرر ادراری در کودکان , کنترل ادرار در کودکان , عفونت ادراری کودکان , کنترل نکردن ادرار و مدفوع در کودکان , تکرر ادرار  , تقویت دستگاه ادراری , سنگ های ادراری , شب ادراری در کودکان , علل شب ادراری در کودکان , مشکل شب ادراری , درمان شب ادراری کودکان  , بی اختیاری ادرار , تکرر و دفع ادرار با درد , علل شب ادراری , ادرار کودک , ادرار کودکان , عفونت های مجاری ادرار , عوامل ایجاد کننده شب ادراری کودکان , نگه داشتن ادرار , شب ادراری , شب ادراری کودک , مواد غذایی تحریک کننده شب ادراری کودکان  , دفع ادرار در زنان , دفع ادرار در مردان ,