تناسب اندام و سلامتی
1397/12/23 13:26

درمان خانگی مشکلات دفع ادرار بانوان

توصیه های خانگی

الف: داروها

داروهای زیادی وجود دارند که می توانند بر توانایی شما در کنترل بر ادرارتان تاثیر بگذارند. این داروها، هم در میان داروهای بدون نسخه و هم داروهای نیازمند نسخه یافت می شوند. از شایع ترین داروهایی که می توانند مشکل دفع ادرار ایجاد کنند می توان به قرصهای خواب، مسکن های ضد التهابی کنترل (نظیر بروفن)، آرام بخش ها، قرص های کنترل فشار خون، داروهای سرفه و سرماخوردگی و دیورتیک ها (داروهایی که برای درمان پرفشاری خون یا نارسایی احتقانی قلب تجویز می شوند)، اشاره کرد. گاهی داروهایی که در درمان افسردگی، پارکینسون و دیگر بیماری های روانی تجویز می شوند کارکرد مثانه را مختل می کنند. اگر پزشک تان داروی جدیدی برای شما تجویز کرد یا دارویی را تغییر دوز داد و مشکلی در کنترل ادرار پدید آمد، بهتر است در این باره با وی گفتگو کنید. اگر مشکل پس از مصرف داروی بدون نسخه به وجود آمده از دکتر داروساز برای تغییر آن مشورت بخواهید.

فعالیت

اگر به تازگی به دلیل نقل مکان به محل جدید، بیماری یا مصدومیت، تغییر یا محدودیت در توانایی جابه جایی و تحرک پیدا کرده اید، به یاد داشته باشید که این وضعیت ممکن است به از دست رفتن گذرای کنترل ادراری بیانجامد. اغلب با گذر زمان وضعیت به حال طبیعی برگشته و بی اختیاری از میان می رود.

پیوست

 یبوست یا گیر کردن مدفوع در سالمندان به خصوص اگر مایعات کمتر از معمول بنوشند مشکلی آزاردهنده است. یبوست می تواند بر کارکرد مثانه اثر گذارد و باعث بی اختیاری ادرار شود. به خاطر داشته باشید که کاهش نوشیدن مایعات به این علت که ادرار کمتری تشکیل شود تنها مشکل را بدتر می کند. هنگامی که یبوست رفع شود مثانه دوباره به کارکرد طبیعی خود باز می گردد. توصیه می شود که رژیم پرفیبر مصرف کنید.

افسردگی یا اضطراب

 اگر به تازگی افسردگی یا تنش زیادی را تجربه کرده اید، شاید به طور موقت با مشکل کنترل مثانه مواجه شوید. نقل مکان به خانه ای جدید، از دست دادن یا جدایی از نزدیکان و دوستان همگی شرایطی هستند که می توانند عملکرد مثانه نیز مشاهده می شود.

دیابت یا اختلال هورمونی

دیابت باعث افزایش قند خون و حجم ادرار می گردد. بعضی بیماری ها می توانند باعث افزایش سطح کلسیم گردند. گاهی اولین علامت این اختلالات می تواند به صورت تغییر کنترل ادراری رخ دهد. پزشک به شما کند که بدانید به این بیماریها دچار شده اید یا خیر. اگر شما به دیابت مبتلا هستید، با کنترل مناسب قند خون می توانید میزان بی اختیاری را کاهش دهید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
درمان شب ادراری , شب ادراری , عفونت های ادراری , شب‌ ادراری , شب‌ ادراری کودکان , عفونت‌ مجاری‌ ادراری‌ , عفونت ادراری در کودکان دختر , عفونت ادراری , عفونت ادراری در کودکان , شب ادراری کودکان , عفونت سیستم ادراری , عفونت سیستم ادراری در شیرخواران , عفونت سیستم ادراری در کودکان , عوامل عفونت ادراری در کودکان , ریفلاکس ادراری , علایم عفونت ادراری در کودکان , تشخیص عفونت ادراری در کودکان , عفونت های مکرر ادراری در کودکان , کنترل ادرار در کودکان , عفونت ادراری کودکان , کنترل نکردن ادرار و مدفوع در کودکان , تکرر ادرار  , تقویت دستگاه ادراری , سنگ های ادراری , شب ادراری در کودکان , علل شب ادراری در کودکان , مشکل شب ادراری , درمان شب ادراری کودکان  , بی اختیاری ادرار , تکرر و دفع ادرار با درد , علل شب ادراری , ادرار کودک , ادرار کودکان , عفونت های مجاری ادرار , عوامل ایجاد کننده شب ادراری کودکان , نگه داشتن ادرار , شب ادراری , شب ادراری کودک , مواد غذایی تحریک کننده شب ادراری کودکان  , مشکلات دفع ادرار در زنان  , دفع ادرار در زنان , مشکلات دفع ادرار در مردان  , دفع ادرار در مردان , ددرمان خانگی مشکلات دفع ادرار  , درمان خانگی مشکلات دفع ادرار  ,