تناسب اندام و سلامتی
1397/12/23 13:23

درمان خانگی مشکلات دفع ادرار

توصیه های خانگی

1. همیشه ضرورت ندارد که برای این مشکل داروی نسخه شده را مصرف نمایید. کاهش میزان ادراری که شبانگاه تولید می شود می تواند نیاز به ادرار کردن در شب را کاهش دهد. کاهش یا حذف نوشیدن مایعات ۳تا ۴ ساعت قبل زمان خواب، می تواند به شما کمک کند، شب برای ادرار بیدار نشوید.

 ۲. در بسیاری از مردان با مصرف بعضی فرآورده های گیاهی، جریان ادرار بهبود می یابد. این فرآورده گیاهی بدون نسخه قابل تهیه است و کار آن کوچک کردن پروستات است. اگر تا ۳ ماه هیچ بهبودی را شاهد نبودید مصرف آن را قطع کنید. داروهای تجویزی دیگری وجود دارند که بدون کوچک کردن اندازه پروستات، جریان ادرار را افزایش می دهند. این داروها ظرف چند روز اثر خود را نشان می دهند. شما می توانید از یک دارو برای افزایش جریان ادرار استفاده کنید و همزمان از داروهای دیگر برای کوچک کردن پروستات بهره گیرید. گزینه های درمانی را با پزشک مورد بحث قرار دهید.

 ٣. برخی از داروها می توانند مقدار PSA در خون را کاهش دهد و با آزمایش PSA جهت تشخیص سرطان پروستات تداخل کند. در صورتی که از دارویی استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.

 ۴. بسیاری از مردم احتمال عفونت دستگاه ادراری را با نوشیدن آب زیاد و افزایش حجم ادرار کاهش میدهند. مردان مبتلا به بزرگی غده پروستات که دچار عفونت می شوند از این راهبرد فایده ای نمی برند.

 ۵. نشستن برای ادرار تجربه دفع ادرار را آسانتر می سازد. این کار امکان بیش تری برای دفع ادرار میدهد. وقت بگذارید و صبور باشید. ش ما می توانید ادرار بیش تری تخلیه کنید اگر پس از قطع اولیه جریان ادرار، کمی صبر کنید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
درمان شب ادراری , شب ادراری , عفونت های ادراری , شب‌ ادراری , شب‌ ادراری کودکان , عفونت‌ مجاری‌ ادراری‌ , عفونت ادراری در کودکان دختر , عفونت ادراری , عفونت ادراری در کودکان , شب ادراری کودکان , عفونت سیستم ادراری , عفونت سیستم ادراری در شیرخواران , عفونت سیستم ادراری در کودکان , عوامل عفونت ادراری در کودکان , ریفلاکس ادراری , علایم عفونت ادراری در کودکان , تشخیص عفونت ادراری در کودکان , عفونت های مکرر ادراری در کودکان , کنترل ادرار در کودکان , عفونت ادراری کودکان , کنترل نکردن ادرار و مدفوع در کودکان , تکرر ادرار  , تقویت دستگاه ادراری , سنگ های ادراری , شب ادراری در کودکان , علل شب ادراری در کودکان , مشکل شب ادراری , درمان شب ادراری کودکان  , بی اختیاری ادرار , تکرر و دفع ادرار با درد , علل شب ادراری , ادرار کودک , ادرار کودکان , عفونت های مجاری ادرار , عوامل ایجاد کننده شب ادراری کودکان , نگه داشتن ادرار , شب ادراری , شب ادراری کودک , مواد غذایی تحریک کننده شب ادراری کودکان  , مشکلات دفع ادرار در زنان  , دفع ادرار در زنان , مشکلات دفع ادرار در مردان  , دفع ادرار در مردان , ددرمان خانگی مشکلات دفع ادرار  , درمان خانگی مشکلات دفع ادرار  ,