گردشگری
1397/06/19 12:41

معرفی کشورهای برتر دنیا برای مهاجرت کاری

 سازمان HSBC هر ساله بهترین کشورها را برای مهاجرت از سه لحاظ اقتصاد، مهارت های شغلی و خانوادگی بررسی می کند. در سال ۲۰۱۸ این موسسه ۴۶ کشور را در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد که کشور ایتالیا در رتبه آخر قرار گرفته بود .

استرالیا | Australia

یکی از محبوب ترین قاره ها برای زندگی، قاره استرالیا و کشور استرالیا  است. چرا که استرالیا دارای یک اقتصاد قوی و رقابتی است که اجازه می دهد تا سرمایه گذاران در بسیاری از صنایع رشد کنند. این کشور، همچنین دارای بزرگترین حداقل دستمزد در دنیاست. در آمد هر ساعت کار، در استرالیا  ۱۸٫۲۹ دلار استرالیا یا معادل۱۳٫۷۶  دلار آمریکاست. همچینین کشور استرالیا برای زندگی امکانات بسیار راحت و عالی را در اختیار مردمش قرار می دهد. با این حال، کشور استرالیا قوانین سختگیرانه ای را برای مهاجرین کاری خود در نظر گرفته است که باعث شده این کشور در بین ۱۰ کشور برتر دنیا برای مهاجرت کاری رتبه دهم را به خود اختصاص دهد .

جمهوری چک | Czech Republic

کمپانی های بزرگ در کشور جمهوری چک  هر ساله افراد تحصیل کرده و متخصص در شغل های مرتبط را به خود جذب نموده و دارای نیروی کاری مهاجر بسیاری است. جمهوری چک در لیست ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری در رتبه ۹ ام قرار گرفته است. بسیاری از کمپانی های این کشور درآمدهای بالا و مزایای فوق العاده ای را برای موقعیت های شغلی خود به افراد پیشنهاد می دهد. این کشور در اروپای شرقی همچنین جزو یکی از زیباترین کشورها با معماری عالی برای زندگی است .

اتریش | Austria

کشور اتریش  موقعیت های کاری عالی را به افراد پیشنهاد می دهد. اگر شما جزو افرادی هستید که در زمینه های بانکداری یا جهانگردی و صنعت توریسم فعالیت دارید یا مهارت و تخصص دارید، شرکت های اتریشی می تواند یکی از بهترین مکان ها برای فرستادن رزومه کاری باشد. درآمد مهاجرین کاری در این شرکت ها بسیار بالا است مخصوصا برای افرادی با موقعیت های مدیریتی .

کانادا | Canada

در این سال ها کشور کانادا  مهاجرین بسیاری را از سرتاسر دنیا پذیرا بوده است. ایالت های مختلف کانادا مانند کبک و ساسکچوان در بین ایران طرفداران بسیاری دارد و البته به راحتی مهاجر می پذیرد. کشور کانادا در لست ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری رتبه ۸ ام را به خود اختصاص داده است و به دلیل اینکه شرایط پذیرش راحت تری برای ایرانیان دارد، هر ساله شمار زیادی از ایرانیان راهی این کشور برای کار و زندگی می شوند. کانادا علاوه بر ارائه فرصت های فراوان در زمینه انرژی، امور مالی، املاک و ارتباطات را نیز گسترش داده است. حقوق مهاجرین و مردم در کانادا بیشتر از ایالات متحده و انگلستان است، به خصوص در زمینه کارهایی مانند معدن، حفاری نفت و گاز و مخابرات .

سوئد | Sweden

صنایع نوآورانه کشور سوئد، سرمایه گذاران بسیاری را از سراسر جهان جذب خود می کند. هر چند برای سرمایه گذار بودن در این کشور باید جزو تجار دنیا باشبد اما این موضوع را در نظر داشته باشید که بسیاری از این شرکت ها، نیاز به کارکنان حرفه ای نیز دارند. در نتیجه به عنوان یک فرد حرفه ای و دارای مهارت در رشته تحصیلی و شغلی خود می توانید برای بسیاری از این شرکت ها رزومه کاری و درخواست شغل بفرستید. د رکشور سوئد اگر چه هزینه های زندگی بسیار بالاست ولی به همان نسبت نیز درآمد ها بالا می باشد .

هلند  | Netherlands

هلند (یا به طور صحیح‌تر ندرلندز) کشوری با ثبات اقتصادی بالا بوده که چشم اندازهای شغلی خوبی در صنایع غذایی، مواد شیمیایی، گاز و نفت برای متخصصان و افراد ارائه می دهد. حقوق و درآمد در این کشور برای مهاجرین بسیار بالاست اما بسیاری از کمپانی ها باید ابتدا ثابت کنند که برای موقعیت شغلی که به افراد مهاجر پیشنهاد می دهند هیچ فرد هلندی با آن مهارت وجود نداشته باشد.

امارات متحده عربی | United Arab Emirates

کشور امارات متحده عربی در شهرهایی مانند دبی  و ابوظبی  جمعیت بسیار کمی دارد و در عین حال کشوری بسیار توسعه یافته و با اقتصادی فعال است. در واقع امارات متحده عربی بر روی مهاجرت مهاجران متکی است و بیشتر از ۸۰ درصد جمعیتش را کارکنان و کارگران دیگر کشورها تشکیل می دهند. به همین خاطر همواره د راین کشور موقعیت های شغلی با درآمد عالی برای مهاجران مخصوصا افرادی که دارای تخصص و مهارت مشخصی هستند، وجود دارد. حتی کارگران نیز می توانند به درآمد های خوب در این کشور برسند. این کشور در بین ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری رتبه پنجم را از آن خود کرده است .

آلمان | Germany

آلمان  با دارا بودن قوی ترین اقتصاد اروپا در لیست ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری قرار گرفته و فرصت های شغلی حرفه ای را برای مهاجران مجرب فراهم می کند. این کشور بیشتر برای موقعیت های شغلی همچون مدیران مجرب درخواست داده و حقوق های بسیار بالایی را نیز به آن ها ارائه می دهد. در این لیست آلمان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است .

نروژ | Norway

اولین کشور در بین ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری نروژ  است. این کشور تبدیل به یک بمب اقتصادی فعال در عرصه اقتصادی در جهان شده است؛ در نتیجه پر از فرصت های شغلی استثنایی برای تمام متخصصان دنیا است. دستمزدها و درآمدها در این کشور بسیار بالا بوده اما در کنار آن، هزینه های زندگی نیز بالاست. با این وجود با اشتغال در این کشور توانایی پس انداز مالی نیز خواهید داشت .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :