گردشگری
1397/06/17 14:45

برترین سفرهای خانوادگی با کودکان که بسیار لذت بخش خواهد بود

این مقاله زیبا مختص کودکان نیست بلکه مناسب بزرگسالان است که با روحیات کودک خود و بهترین سفرهای کودکان، آشنا شوند. در این راستا بهتر است که سفر با کودکان را بشناسید تا هم به کودک خود اهمیت دهید و هم از سفر در کنار کودکان لذت ببرید. در زیر لیستی از معروف ترین سفرهای خانوادگی با کودکان را عنوان کرده ایم تا کمک شما باشیم. کمتر کسی است که سفر در لیست تفریحات و علاقمندی هایش نباشد اما در سفر با کودکان همراه خانواده نکته قابل توجه این است که برنامه ریزی برای سفر باید به گونه ای باشد که تمام اعضای خانواده از آن لذت ببرند و برای تمام سنین کارآمد و هیجان انگیز باشد. کودکان معمولا در سفر نسبت به بزرگترها کمتر بهره می برند. چراکه اغلب مکان های گردشی بیشتر برای سنین بزرگسال طراحی می شوند اما شناخت مکان هایی که در آن جا کودکان نیز بهره مند باشند خالی از لطف نیست .

بهترین سفرهای کودکان کشور نیوزیلند -جزیره نرث (New Zealand North Island)

در نواحی شمالی کشور نیوزلند، جزیره زیبای نرث (North Island) واقع شده است. این جزیره زیبا با چشم اندازهای مسحور کننده روح هر کسی را می نوازد. روح لطیف کودکان نیز در این منطقه رویایی به وجد خواهد آمد چرا که در جزیره نرث خالق هستی این نقاش زبر دست گیتی رنگ های شاد آبی، سبز، ارغوانی را با هم آمیخت. غارهای فراوانی در منطقه ویتیموآند (waitimoand) وجود دارد که در تاریکی اعماق غار، نورهای زیبای حاصل از تابش کرم های شب تاب مجذوبتان می کند. اگر فضای رویایی فیلم ارباب حلقه ها شما را به شک انداخته که آیا چنین مکان سحرآمیزی در زمین وجود دارد یا خیر؟ باید به عرضتان برسانیم که می توانید این فضا را در جزیره نرث بیابید! با قدم گذاشتن در هابیتون خودتان و کودک دلبندتان از دیدن سوراخ هابیت ها در زمین شگفت زده خواهید شد! نیوزیلند در صنعت فیلمسازی از این مناظر بکر استفاده های فراوانی می برد. یکی از این مناطق، ولینگتن (wellington) است که در آن می توان از کارگاه وتا نام برد. در شبه جزیره کوروماندل (coromandel) استخرهای آب گرم وجود دارند. آب گرم این حوضچه های طبیعی را از دست ندهید! آب های این حوضچه ها مملو از املاح معدنی از قبیل گوگرد است و یکی از معروف ترین سفرهای خانوادگی با کودکان می باشد .

بهترین سفرهای خانوادگی با کودکان کشور ایسلند -ریکیاویک  (Reykjavik)

در کشور ایسلند شهری وجود دارد که اهالی آن ترافیک را تجربه نکرده اند! هوای پاک این شهر تنفس را لذت بخش می کند. این شهر به شمالی ترین پایتخت جهان معروف است. شمالی ترین نقطه ایسلند شاهدی بر این مدعاست! شهر بی ترافیک ریکیاویک در عین حال پر جنب و جوش است. شاهراه های ریکیاویک را اتوبوس ها و وسایل حمل و نقل عمومی پر کرده است. آن دسته از شهروندانی هم که نیاز دارند شخصی به سفرهای داخل شهری بپردازند از دوچرخه استفاده می کنند. به دلیل شرایط خاص جغرافیایی، ریکیاویک فصول جالبی دارد.چرا که زمستان ها چهار ساعت در روز نور خورشید را خواهید دید و تابستان ها شب به روشنی روز است! کشور ایسلند سال 2009 رکود اقتصادی شدیدی را تجربه کرد. برای حل این مشکل ایسلندی ها در زمین های کشاورزی سبزیجات و مواد خوراکی کاشتند. در امتداد این قضیه برآن شدند تا با گسترش رستوران ها و آشپزی های متفاوت از این راه توریست جذب و کسب درآمد کنند. مطمئنا کودکان از میل کردن غذاهای سرآشپزهای معروف اروپایی لذت خواهند برد. در ریکیاویک آب های گرم طبیعی فراوانی وجود دارد. البته استخرهای مجللی برای شما و کودکان دلبندتان در نظر گرفته اند که آب این استخرها از چشمه های آب گرم طبیعی در یکی از سفرهای خانوادگی با کودکان، تامین می شود .

بهترین مقاصد سفر با کودکان آمریکا -کلرادو (Usa-Colorado)

کلرادو در بخش جنوب غربی ایالات متحده آمریکا واقع شده است. بی تردید جنگل های بکر و پارک های ملی کلرادو هر توریستی را شیفته خود می کند. بی تردید کودکان از گردش و بازی کردن در پارک های ملی و تماشای حیوانات از نزدیک سیر نخواهند شد. با سفر به کلرادو از طبیعتگردی لذت ببرید. برخی از مراکز گردشگری و توریستی کلرادو شامل پارک ملی توده های شنی بزرگ، پارک ملی کوه راکی، پارک ملی دره سیاه، جنگل پایک، جنگل روزولت، جنگل سن ایزابل می شود .

بهترین سفرهای کودکان: کشور کوبا -هاوانا (Cuba-Havana)

رفتن به کوبا یکی از جالب ترین سفرهای کودکان خواهد بود. شهری است برای گردشگری به همراه خانواده و کودکان. هنگامی که در دالان آسمان نما قدم بگذارید در هر اتاق شاهد جلوه نمایی پدیده های کیهانی خواهید بود. بیگ بنگ یا انفجار بزرگ را برایتان با صدا، نور و تصویر به نمایش می گذارند! در اتاقی دیگر صور فلکی را به تماشا خواهید نشست. بی تردید هم بزرگترها و هم کودکان از تماشای این صحنه های جالب حیرت زده خواهند شد و خاطره ای ابدی در ذهنشان نقش خواهد بست. بعد از آن می توانید به پارک آلمندارس بروید و از بقیه روز خود لذت ببرید. کودکان از شهربازی و قایقرانی بسیار شاد و هیجان زده خواهند شد. بزرگترها هم می توانند نهار یا شام مفصلی را در رستوران بزرگ پارک میل کنند . اینجا یکی از سفر با کودکان است که کودکان از آن نهایت لذت را ببرند .

بهترین سفرهای خانوادگی با کودکان: روساریو، آرژانتین

در ساحل غربی رود پارانا در کشور آرژانتین، شهر روساریو واقع شده است. این شهر زیبا دارای رستوران های متعدد با غذاهای بسیار لذیذ و هم چنین سالن های سرو بستنی است. بستنی در سفرهای کودکان، آن ها را به خود جذب خواهد کرد! این منطقه حیات وحش بی نظیری دارد. همچنین می توانید به همراه خانواده قایق کرایه کنید و به گشت زنی روی رودخانه وسیع پارانا سرگرم شوید. آبشار معروف ایگوسو از جاذبه های گردشگری دیگر این شهر زیباست .

بهترین مقاصد سفر با کودکان: انگلستان -جزیره وایت (England-Wight island)

یکی از فعالیت هایی که کودکان عاشق آنند، بازی در شن ها و ماسه هاست! بی شک حتی بزرگسالان نیز شیفته شن بازی روی ساحل اند. ساحل های وسیع، متفاوت و بکر جزیره وایت در بریتانیا جای بسیار مناسبی برای شن بازیست. همچنین چشم انداز بی نظیر و خاطره برانگیز ساحل و جنگل های آن تفریحی بی سابقه را برایتان رقم خواهد زد. در جنگل ها و باغ های روی صخره شاهد پارک بلک گنگ بریتانیا هستیم. در این پارک که سفر را برای کودکان عزیزتان به یاد ماندنی می کند دایناسورهای انیماترونیک ساخته و قرار گرفته که گویی به دوران ژوراسیک سفر کرده اید.

بهترین سفرهای کودکان کشور اندونزی -جزایر بالی و گیلی (Bali Gili)

جزیره بالی با فرهنگ مسلمان محوری از بزرگترین جزایر گردشگری جهان محسوب می شود که برای سفرهای کودکان با خانواده بسیار جذاب است. این جزایر اقیانوس های هند و اطلس را به هم دوخته اند به همین دلیل از نظر آب و هوا سحر آمیز و متفاوت با هر نقطه ای از زمین می باشد. کودکان دلبندتان را می توانید به پارک میمون ها ببرید! جنگل اوبود محل این سرگرمی متفاوت است. ضمنا از شنا کردن در آبشار گیتجی و تماشای نمایش دلفین های جزیره نیز غافل نشوید! اگر وقت برای خوش گذرانی کم نیاوردید حتما قایقی کرایه کنید و با سفری کوتاه به جزیره ای با ماسه های سفید و آب شفاف و کریستاله سفر کنید تا ضیافتی بی بدیل را از دست ندهید. این ضیافت در سواحل منو برپا می شود یعنی تخمگذاری لاک پشت های دریایی غول پیکر! این جزیره زیبا گیلی نام دارد که با فاصله اندکی از جزیره بالی واقع شد. قایقی کوچک وسیله مناسبی برای رفتن به آنجاست .

بهترین سفرهای خانوادگی با کودکان:آمریکای مرکزی -بلیز  (Usa-belize)

سفر به کشور گل ارکیده سیاه! نماد مردم این کشور گل ارکیده سیاه است. این منطقه خوش آب و هوا دارای آب و هوای استوایی است و در بخش مرکزی قاره آمریکا و نزدیک به خط استوا واقع شده است. جنگل های استوایی این منطقه و نیز حیات وحش این جنگل ها، توریست های زیادی را از اقصی نقاط دنیا به خود جذب می کند. میمون های عنکبوتی و توکان های میوه خوار و نوک درازش شهره گردشگران قاره آمریکاست. کودکان از تماشا و غذا دادن به میمون های شیطان حتما لذت خواهند برد. سواحل زیبای این کشور و نیز غار آبی این کشور بسیار جالب و جذاب است. 36% مردم بلیز از نژاد مستیزو(دورگه سرخ پوست و سفید پوست) و الباقی سرخ پوست، سیاه پوست و سفید پوستند. پس اگر سفری به بلیز داشتید حتما آداب و رسوم، غذاها و مراسم آیینی سرخ پوستان را تجربه نمایید !

بهترین مقاصد سفر با کودکان: یوتا-پارک ملی زایان (Utah-Zion NationalPark)

یکی دیگر از جذاب ترین سفرهای کودکان، سفر به پارک ملی زایان است! پارک ملی زایان در ایالت یوتا واقع شده است. اگر به دنبال گردشی به یاد ماندنی با خانواده هستید سفر به پارک های ملی یوتا و به خصوص پارک ملی زایان را از دست ندهید. روز گردشی کودکانتان را با کوکی های خوشمزه و داغ که در پارک فروخته می شود، لذت بخش تر کنید! طبیعت بکر و آب و هوای معتدل بارانی این منطقه وصف شدنی نیست! همچنین می توانید از اسب سواری در پیست های زایان، حیات وحش دره زایان و نیز آبشارهای فراوان آن خاطره ای به یادماندنی را برای خود و کودکان عزیزتان رقم بزنید !

بهترین سفرهای کودکان کانادا -تورنتو  (Canada-Toronto)

سفر به شهر مجلل تورنتو را حتما در لیست برنامه ریزی خود قرار دهید. این شهر بزرگ و شلوغ به دلیل پیشرفته بودنش مکان ها و تکنولوژی های فراوانی را برای خوش گذرانی کودکان در چنته دارد. از موزه دایناسورها گرفته تا پارک هایی با تکنولوژی ورزشی-تفریحی. همچنین با سفر از شمال تورنتو تا جنوب آن شاهد جاذبه های گردشگری فراوان خواهید بود. از خلیج گریگوریان در شمال تا آبشار نیاگارا در جنوب تورنتو برای تفریح و خوش گذرانی وقت کم خواهید آورد! ضمنا بازارهای مجلل و شیک تورنتو را از دست ندهید .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :