گردشگری
1397/06/17 14:45

تماشایی ترین کوه های جهان که بی‌ شک عاشقشان خواهید شد

زیباترین کوه های جهان

کوهنوردی یکی از محبوب ترین تفریحاتی است که نه سن و سال می شناسد و نه ملیت؛ افراد زیادی هستند که به این ورزش علاقمندند و دوست دارند که هرکجای جهان که می روند، به زیباترین کوه آن نقطه رفته و در آن کوهنوردی کنند. شما نیز اگر تصمیم گرفتید که در یکی از زیباترین کوه های جهان کوهنوردی کنید، احتمالا برایتان سخت خواهد بود که کدام را انتخاب کنید .

کوه فوجی، ژاپن | Mount Fuji, Japan

این کوه در واقع یک آتشفشان فعال می باشد که موضوع بسیاری از آثار هنری ژاپن بوده است. این کوه آتشفشانی تنها کمی خارج از توکیو واقع شده و اگر شما خوش شانس باشید، می توانید از داخل شهر در روزهایی با هوای صف، این قله جذاب را ببینید. برخی افراد هستند که کونوردی در آن را دوست دارند و برخی نیز تماشای آن از ارتفاع پایین را می پسندند. البته آن هایی که صعود از کوه را انتخاب می کنند، خواهند توانست که هر دوی این تجربه لذت بخش را داشته باشند؛ آن ها هم کوه را از پایین می بینند و هم می توانند مناظر نفس گیر آن را تجربه کنند .

دولومیت، ایتالیا | Dolomites, Italy 

در تعطیلات خود به پیست باشکوه اسکی دولومیت ایتالیا رفته و یا تنها آرامش و هیجان را با تماشای مناظر این منطقه تجربه کنید. زیباترین زمانی که این کوه یا بهتر بگوییم رشته کوه ناهموار را می توانید ببینید، زمستان یا تابستان است. در طول تابستان، می توانید در دامنه ها طبیعت گردی کنید و در زمستان می توانید به ورزش محبوب اسکی مشغول شوید، کوهنوردی هم همچنان گزینه ای است که علاقمندان به این ورزش می توانند انجام دهند. مهم نیست که شما برای چه کاری به سمت دولومیت می آیید، هوا همیشه تازه است و همیشه حالتان خوب خواهد شد .

کوه کلیمانجارو، تانزانیا | Mount Kilimanjaro, Tanzania

یکی از زیباترین کوه های جهان و بلندترین کوه آفریقا، کلیمانجارو است که ترکیبی بی نظیر از منطقه ای سبز و زندگی حیات وحش می باشد. هر ساله بیش از ۷۵ هزار نفر به این قله صعود می کنند و خود را در آزمون سخت بالا رفتن از کلیمانجارو می آزمایند. این کوه در شمال کشور تانزانیا واقع شده و علاقمندان به حیات وحش، موجودات بی نظیری را در نزدیکی آن خواهند یافت .

ماترهورن، رشته کوه‌های آلپ سوئیس/ایتالیا | Matterhorn, Swiss/Italian Alps

این بنای متقارن یک منظره باورنکردنی در آلپ های سوئیس و ایتالیا است. کوه ماترهورن که به چهار چهره اش شناخته شده است، دارای چهار طرف متمایز است و بسته به جایی که به آن از آن نگاه می کنید، شکل متفاوتی دارد. در نزدیکی کوه، شما می توانید یک پرواز با هلیکوپتر داشته باشید و به مناظر اطراف خیره شوید، از موزه ماترهورن یا طلوع خورشید لذت ببرید و یا اینکه دوچرخه سواری کنید؛ همه چیز برای همه کس در این کوه زیبا مهیا است .

کوه اورست، چین | Mt. Everest, China 

اورست چین معروف ترین در میان همه می باشد، زیرا بلندترین کوه بر روی زمین است. قله اورست یک مأموریت مشترک برای کوهنوردان حرفه ای است، اما ۲۰۰ مقبره نیز وجود دارد که به عنوان یادبود کسانی که نتوانستند به کوه صعود کرده و در راه جان خود را از دست دادند، ساخته شده است. اگر ترجیح می دهید پایین کوه اورست را تجربه کنید، می توانید به دیدن روستاهای نزدیک و شگفت انگیز اطراف آن رفته و از ابهت این کوه بهرمند شوید .

اما دابلام، نپال شرقی | Ama Dablam, Eastern Nepal

این کوه به «ماترهورن هیمالیا» معروف است و به عنوان یک کوه جهانی محبوب و زیبا واقع در ارتفاع ۶۸۱۲ متری محسوب می شود. جبهه جنوب غربی اما دابلام یک مسیر صعود مشهور برای کوهنوردی های مجاز است. همین جبهه جنوب غربی برای اولین بار توسط بری بیشاپ، مایک وارد، والی رومانس و مایک گیل در ۱۳ مارس ۱۹۶۱ صعود شده است. این مسیر دارای سطح دشواری های متنوع است اما مناظری که پیش روی چشمتان نمایان می شود، ارزش هرگونه سختی را خواهد داشت .

کوه آسینی بوین، کانادا | Mount Assiniboine, Canada

یکی دیگر از زیباترین کوه های جهان در کشور کانادا و در مرز استان بریتیش کلمبیا و آلبرتا واقع شده است. این کوه در بخش های جنوبی کوه های راکی کانادا قرار دارد و بسیاری از گردشگران آن را زیباترین کوه کانادا نیز می دانند. پارک ملی که این کوه در آن قرار دارد نیز به نام آسینی بوین شناخته می شود. ارتفاع کوه آسینی بوین ۳۶۱۸ متر است و از آنجایی که شبیه ماترهورن، شکلی هرمی دارد «ماترهورن کوه های راکی» لقب گرفته است .

کوه ایگر، آلپ برنی، سوئیس | Eiger Mountain, Bernese Alps, Switzerland

کوه سمبلیک ایگر در کوه های آلپ برنی در غرب سوئیس واقع شده و در جبهه شرقی آن، قله های Monch و Jungfrauقرار دارد. ایگر، ارتفاعی ۳۹۷۰ متری دارد و از هر جهتی که به آن نگاه کنید، شگفت انگیز است. البته بسیاری چهره شمالی ۱۸۰۰ متری را برجسته ترین ویژگی کوه ایگر می دانند. برای کوهنوردی در ایگر مسیرهای زیادی وجود دارد که البته همه آن ها تقریبا چالش برانگیز و سخت هستند و بهتر است که با راهنما این مسیرها را طی نمایید .

دنالی، آلاسکا | Denali, Alaska

دنالی با ارتفاع ۶۱۹۰ متری، بلندترین قله در قاره آمریکای شمالی محسوب می شود و آن را یکی از زیباترین کوه های جهان می دانند. این کوه در جنوب مرکزی آلاسکا، در پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنالی واقع شده، پس برای دسترسی به آن باید به آلاسکا بروید. می توان گفت که قله دنالی، خودش به تنهایی اصلی ترین جاذبه این پارک ملی است و بیشتر گردشگران این منطقه به خاطر این قله به اینجا می آیند. بهترین حس اینجا زمانی است که شما متوجه می شوید که در جایی قرار گرفته این که تا هکتارها دور از شما، تنها طبیعت بکر و دست نخورده وجود دارد (عکس  این کوه در ابتدای متن آورده شده است .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :