گردشگری
1397/06/17 14:43

چطور از مسکو به سن پترزبورگ برویم؟

رفتن از مسکو به سن پترزبورگ

برای بسیاری از گردشگران، سفر  به روسیه یک تجربه تمام و عیار است که حتما باید حداقل یک هفته برای آن وقت بگذارید؛ البته هرچه بیشتر زمان داشته باشید، شهرهای زیبای بیشتری را خواهید دید. اما به طور کلی، دو شهر اصلی این کشور که باید اول از همه آن ها را ببینید، مسکو وسن پترزبورگ  است .

اطلاعات کلی در مورد مسکو

مسکو، بزرگترین شهر اروپا و پایتخت روسیه است و جمعیتی بیش از ۱۱ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. این شهر برای ۲ قرن تحت حاکمیت مغول ها بود و زمانی که در سال ۱۹۳۰ به رهبری استالین در آمد، بسیاری از مناطق قدیمی آن نابود شد. بهترین زمان سفر به مسکو، بهار و زمستان است اما اگر می توانید سرمای شدید را تحمل کنید، پس در فصل پاییز یا زمستان به اینجا بیایید، تا شهر را زمانی که با برف سفید پوشیده شده تماشا کنید؛ رویایی که پایانی ندارد. از جمله جاذبه های این شهر می توان به کلیسای سن باسیل در میدان سرخ، سالن تئاتر بولشوی، میدان سرخ و کلیسای مسیح منجی اشاره کرد .

اطلاعات کلی در مورد سن پترزبورگ

سن پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه است که در طول تاریخ شاهد اتفاقات بسیار گوناگون خوب و بدی بوده است. این شهر در کناره‌های رود نوا در دریای بالتیک قرار گرفته و طبق سرشماری سال ۲۰۱۷، بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ نفر در آن زندگی می کنند. باور اشتباهی که در مورد سن پترزبورگ وجود دارد در مورد آب و هوای آن است؛ این شهر به دلیل آنکه از سیبری فاصله زیادی دارد، آب و هوای معتدل تری را نسبت به مسکو داراست و زمستان های سخت و طاقت فرسایی به اندازه مسکو ندارد. از میان جاذبه های شهر سن پترزبورگ می توان قصر پیترهوف، موزه هرمیتاژ، قلعه پیتر و پال و کلیسای رستاخیز را نام برد .

روش های رفتن از مسکو به سن پترزبورگ

شما برای اینکه به سن پترزبورگ بروید، روش های گوناگونی پیش رو دارید. می توانید با قطار بروید که انواع گوناگون و در نهایت قیمت های گوناگونی دارد، از هواپیما  استفاده کنید که روش دیگر رسیدن به سن پترزبورگ است و یا از ماشین استفاده کنید و از یکی از جاده هایی که این دو شهر را به هم متصل می کنند بهرمند شوید، آخرین روش نیز استفاده از اتوبوس است. در ادامه هر کدام از این روش ها برایتان آورده شده است .

قطار

قطارها به صورت منظم، در طول روز و شب، ایستگاه Moskovsky در سن پترزبورگ را به ایستگاه لنینگراد در مسکو مرتبط می کنند. سریعترین مسیر سفر، استفاده از قطار Sapsan می باشد که قطار راحت و مدرنی است که فقط کمتر از چهار ساعت شما را به سن پترزبورگ می رساند. قیمت صندلی های استاندارد حدود ۲۵۰۰-۳۰۰۰ روبل روسیه استقطارهای شب رو نیز انتخاب دیگری هستند که مزیت آن ها قیمت کمترشان است و البته به اندازه نوع قبلی لوکس نیستند. بلیط در کوپه های تخت شو بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ روبل بسته به کلاس صندلی است. به جز این دو، قطارهای لوکس دیگری نیز قابل استفاده هستند : Grand Express و Red Arrow. قیمت بلیط  این دو گران ترین بلیط ها هستند که بین ۳۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ روبل متغیر هستند. برای اینکه خودتان بلیط را تهیه کنید یا باید به ایستگاه قطار مسکو مراجعه کرده و یا از وبسایت رسمی (https://pass.rzd.ru/main-pass/public/en) که به زبان انگلیسی موجود است، استفاده کنید .

هواپیما

از دیگر رفتن از مسکو به سن پترزبورگ استفاده از هواپیما است که علیرغم مسافت کمی که بین این دو شهر وجود دارد، اما پروازهای متداول زیادی بین آن ها برگزار می شود و زمان این سفر ۱ ساعت و نیم خواهد بود. هزینه استفاده از هواپیما تا حد زیادی بسته به ایرلاینی که انتخاب می کنید و این موضوع که چقدر از زمان جلوتری اقدام به رزرو  کرده اید، بستگی دارد. قیمت پروازها حدودا بین ۶۵ تا ۲۰۰ دلار است. معمولا این پروازها توسط مسافران تجاری و ترانزیت استفاده می شود. برخلاف مسافت کمی که با هواپیما طی خواهد شد، اما زمان کلی به خاطر وقتی که قبل و بعد از پرواز در فرودگاه خواهید گذراند، از قطار بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر اگر بلیط قطار شب رو را نتوانستید تهیه کنید، استفاده از هواپیما پیشنهاد می شود .

ماشین

شما برای رسیدن به سن پترزبورگ می توانید از ماشین شخصی هم استفاده کنید. بسته به اینکه کدام راه را انتخاب کنید، مسیر بین این دو شهر بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر است. زمان سفر نیز کاملا به شام بستگی دارد، به اینکه چند بار می خواهید در مسیر توقف داشته باشید و اینکه با چه سرعتی در جاده رانندگی خواهید کرد. رانندگی در روسیه نیازمند این است که به آن آشنایی داشته باشید، مخصوصا در اتوبان هایی با سرعت آزاد. اگر خواستید ماشین اجاره کنید، حتما قبل از آن تمام اطلاعات اجاره را مطالعه کرده و با مسیری که قرار است بگذرید، آشنا شوید .

اتوبوس

برای اینکه به سن پترزبورگ بروید، می توانید از یکی از چند شرکت اتوبوسرانی داخلی یا بین المللی روسیه بهره ببرید . Infobus ، یکی از اصلی ترین شرکت هایی است که در مسیر بین مسکو و سن پترزبورگ، اتوبوس ارائه می دهد. معمولا ۳ تا ۴ اتوبوس به سن پترزبورگ در روز می روند و مسیر آن ها حدودا ۱۱ تا ۱۲ ساعت به طول خواهد انجامید. اولین اتوبوس به سمت سن پترزبورگ ساعت ۴:۳۰ حرکت می کند و معمولا آخرین اتوبوس در سال ۱۰:۴۰ شب مسکو را ترک خواهد کرد. هزینه استفاده از اتوبوس معمولا بین ۱۹ تا ۲۰ یورو است .

مواردی که باید بدانید

هر کدام از راه هایی که برای رفتن از مسکو به سن پترزبورگ انتخاب کنید، یادتان باشد که باید همراه خود مدارک سفرتان را داشته باشید. علاوه بر آن ویزای خود را هم چک کنید و ببینید که مدت زمانی که در روسیه هستید، تاریخ آن با سفرتان هماهنگی داشته باشد. با داشتن ویزای روسیه  به تمام شهرهای کشور می توانید سفر کنید، فقط یادتان باشد که پاسپورتتان همیشه همراهتان باشد و ترجیحا از آن دو کپی در دو قسمت از چمدان و کیف خود نگهداری کنید .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :