گردشگری
1397/06/17 14:43

نکات بسیار مهم پرواز برای خانم های باردار

زمانی که شما می خواهید سفری هوایی باشید، ممکن است در شرایط خاصی اجازه پرواز به شما ندهد؛ یکی از این شرایط در ماه های خاصی از دوران بارداری است که بسته به ایرلاین متفاوت است. اما این بدان معنی نیست که پرواز برای خانم های باردار به طور کلی ممنوع است بلکه یعنی اگر شما اجازه سفر  هوایی را از سوی دکتر و ایرلاین داشته باشید، با رعایت چند نکته ساده می توانید سفری امن را تجربه کنید .

با پزشک خود مشورت کنید

شما باید توسط پزشک خود مورد بررسی قرار گرفته و اسناد و مدارک همراه با تاریخ تخمینی زایمان، اطلاعات تماس پزشک و گروه خونی را در هنگام مسافرت با خود داشته باشید. برخی خطوط هوایی مسافران باردار را ملزم به داشتن یک گواهی پزشکی که یک پزشک یا ماما امضا کرده باشند، دارند. مسافران باردار باید یک کپی از سوابق پزشکی و سونوگرافی خود را آورده و آن ها را با خود داشته باشند. در صورت مسافرت بین المللی، با پزشک و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مشورت کننید برای اینکه اگر نیاز است که واکسن یا داروی خاصی را در کشور مقصد به همراه داشته باشید، به شما بگویند .

سبک سفر کنید

تا آنجایی که می توانید از سنگین کردن چمدان خود پرهیز کنید. تنها لوازم مورد نیاز خود را در چمدان بگذارید که اگر کسی برای کمک شما نبود، خودتان بتوانید آن را حمل کنید و همچنین ترجیحا از چمدان های چرخ دار استفاده کنید. لوازم ضروری خود را در یک ساک دستی کوچک بگذارید و با خود به داخل هواپیما  ببرید. برای گذاشتن ساک دستی در بالای سر از مهمانداران کمک بخواهید و سعی کنید خودتان این کار را انجام ندهید .

هوشمندانه صندلی خود را انتخاب کنید

صندلی کنار راهرو انتخاب کنید، راحتتر بلند می شوید، به آسانی می توانید راه بروید و هر موقع که بخواهید به سرویس بهداشتی خواهید رفت بدون اینکه بخواهید شخص کناری خود را بلند کنید. برخی از ایرلاین ها به مسافران باردار اجازه نمی دهد که در کنار درهای اضطراری بنشینند. خانم های باردار ممکن است درخواست دهند که جایشان را در صندلی هایی که جای پای بیشتری قرار دارد بگذارند (بهتر است به هواپیمایی که انتخاب می کنید هم توجه کنید که ببینید چقدر فضای پا دارد .

اگر نمی توانید از قبل صندلی خود را رزرو  کنید، بهتر است زودتر از همه به سمت گیت بروید تا یک صندلی در جایگاه مناسب، مثلا در کنار پارتیشنی که به bulkhead معروف است، بگیرید. این پارتیشن جایی است که بخش اکونومی و بیزینس از هم جدا می شود که ناخودآگاه جای بازتری خواهد داشت. خجالت نکشید، زمانی که می خواهید کارت پرواز خود را بگیرید، بگویید که باردار هستید و مطمئن باشید که کادر پرواز هر کمکی از دستشان بر بیاید را انجام خواهند داد .

بلند شوید و راه بروید

هیچ چیز بدتر از نشتن یک جا برای چند ساعت نیست. در طول پرواز پیاده روی کرده و کمی حرکات کششی انجام دهید، پای خود را روی زمین نگه دارید و از روی هم انداختن پاها جلوگیری کنید. دکتر جنت استراتی (Janette Strathy)می گوید: «زنان باردار می توانند به سرماخوردگی و ویروس ها حساس باشند. با تنظیم دریچه هوا روی صندلی، درست جلوی شان، باید امیدوار باشند که ویروس های افرادی که در هواپیما هستند، از آن ها دور بماند».

آب، آب و آب را از یاد نبرید

برای از دست نرفتن آب بدن در پرواز برای خانم های باردار آن ها باید قبل، در طول و بعد از پرواز حتما به مقدار کافی آب بنوشید و از نوشیدنی های گازدار دوری کنید. با این کار دهیدراته نخواهید شد و از عوارض آن نظیر سرگیجه، افزایش ضربان قلب، ضعف و … جلوگیری خواهید کرد .

تعادل در خوردن را نگه دارید

از زیاده روی در خوردن و همچنین مصرف غذاهای چرب و شور پرهیز کنید. میوه هایی که ویتامین های مناسب را دارند بسته بندی کنید تا در طول پرواز آن ها را به جای خوراکی های مضر میل نمایید. انگور، آلو، پرتقال و زردآلو خشک شده گزینه های سفر دوستانه ای هستند .

کمربند ایمنی فراموش نشود

هر زمان که نشسته اید، کمربند ایمنی خود را ببنید چرا که این کار ریسک آسیب دیدن در برابر چاله های هوایی غیر قابل انتظار را بسیار کم خواهد کرد؛ کمربند را زیر شکم خود ببنید .

عاشق پوستتان باشید

پوست در دوران بارداری حساس تر است و اشعه های UV در ارتفاعات بالاتر قوی تر هستند، بنابراین کرم ضد آفتاب و ترجیحا عینک دودی فراموش نشود .

آرام باشید

از تمام وقتی که قرار است قبل از به دنیا آمدن کودکتان تجره کنید، لذت ببرید؛ البته، سفر با نوزاد می تواند یک ماجراجویی کاملا جدید باشد اما آرامش هرچه بیشتر هم در روی زمین و هم در پرواز، برای خانم های باردار مهم است .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :