آرایش و زیبایی
1398/04/23 12:36

فواید روغن بادام برای پوست

سالهاست که از روغن بادام برای التیام پوست و بهبود زخم‌های کوچک استفاده می‌شود. در هند و چین باستان از آن برای درمان اگزما پوستی و دیگر مشکلات پوستی استفاده می‌شد. روغن بادام علاوه بر درمان خشکی پوست، به بهبود بافت و رنگ پوست کمک می‌کند. خاصیت نرم‌کنندگی بالایی دارد بنابراین به تنظیم و حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. از آنجا که روغن بادام یکی از مواد سرشار از ویتامین A است و خاصیت آنتی‌باکتریالی دارد، می‌تواند برای درمان آکنه به‌کار رود. وجود مقدار زیادی ویتامین E آن را برای التیام آفتاب سوختگی، کاهش علائم پیری و از بین بردن جای زخم نیز مناسب می‌کند.

روغن بادام مرطوب‌کننده‌ای قوی است و به‌سرعت جذب می‌شود، بنابراین می‌توان از آن برای مرطوب‌کردن صورت یا بدن استفاده کرد. می‌توان آن را به‌تنهایی یا مخلوط با روغن‌های گیاهی دیگر به‌کار برد. روغن بادام علاوه بر خاصیت مرطوب‌کنندگی، روغن بسیار خوبی برای ماساژ و درمان‌های موضعی است.

 همچنین خواص ضد قارچی قوی دارد. برای جلوگیری از قارچ لای انگشتان پا یا از بین بردن عفونت‌های قارچی، روغن بادام را به پاها بمالید. از روغن بادام می‌توان برای پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت نیز استفاده کرد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :