آرایش و زیبایی
1397/11/18 12:08

زیبایی با شیر

برای این که پوست شما لطیف شود یک پارچه ی پنبه ای را در شیر بخوابانید تا خوب خیس بخورد، آنگاه آن را روی صورت خود بکشید و بگذارید به مدت نیم ساعت روی پوست تان بماند سپس صورت خود را با آب بشویید.

یک قاشق چای خوری نمک را در دو قاشق سوپ خوری شیر بریزید و به هم بزنید این محلول را هنگام خواب به صورت خود بمالید، این کار پوست صورت شما را فوق العاده نرم و ملایم می کند.

برای روشن تر شدن پوست صورت دو عدد مغز بادام را داخل شیر بریزید و هنگام خواب به صورت خود بمالید.

برای کم کردن اثر لکه های سفید و روشن پوست دو عدد نخود را در شیر بخیسانید. بهتر است نخودها را بکوبید و سپس آن ها را از شب تا صبح بگذارید در شیر تا خوب خیس بخورند. صبح روز بعد، محلول را صاف کنید و مقدار کمی پودر زردچوبه و دو الی سه قطره آب لیمو به آن بیفزایید. آن گاه آن را به صورت خود بمالید و بگذارید به مدت نیم ساعت بماند. حال می توانید صورت خود را بشویید.

برای شفافیت پوست یک قاشق سوپ خوری شیر را با یک قاشق چای خوری هویج و یک قاشق چای خوری آب پرتقال و یک قاشق چای خوری عسل آب شده مخلوط کنید. آن ها را روی صورت خود بمالید و بگذارید به مدت 15 دقیقه در همین وضعیت بماند.

یکی دیگر از ماسک هایی که پوست را صاف و نرم می کند ترکیبی از لیموشیرین و کدو و خامه است. یک قاشق چای خوری آب لیمو شیرین و یک قاشق چای خوری کوبیده ی مغز کدو را با نصف قاشق چای خوری خامه مخلوط کنید در پایان چند قطره گلاب اضافه کنید. اکنون آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه در همین وضعیت بماند.

برای روشن تر شدن و شفافیت پوست و بهبود گردش خون در پوست به این روش عمل کنید یک قاشق چای خوری نخود سبز کوبیده را در یک قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کرده و به شیر اضافه کنید. سپس آن را به صورت خود بمالید تا وقتی که در پوست خود احساس سفتی کنید، بگذارید این ماسک روی صورت شما بماند. آن گاه صورت خود را پاک کنید.

برای نرم تر شدن پوست خشک و زیر دو قاشق چای خوری خامه (سرشیر) را با یک قاشق چای خوری روغن بادام و چند قطره گلاب مخلوط کنید. ماسک حاصل را به صورت خود بزنید و بگذارید مدت نیم ساعت بماند، سپس صورت خود را با آب بشویید.

در کنار استفاده از ماسک هایی که با شیر تهیه می شوند و اثر مثبت بر پوست شما دارند، با نوشیدن یک لیوان شیر در روز علاوه بر شفافیت صورت، سلامتی دندان، ناخن، مو و چشم و در نتیجه زیبایی خود را تضمین کنید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

زندگی آرام | سلامت | سبک زندگی | کودک | سرگرمی | فرهنگی | فال روزانه | فال قهوره |