آرایش و زیبایی
1397/07/03 14:47

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

راه حل اول:برای جلوگیری از ریزش موی سر باید ده روز پی در پی سر را با روغن  زیتون ماساژ داد و قبل از خواب آن را بست و خوابید و صبح موقع برخاستن با آب نیم گرم شست.

راه حل دوم:پوست پسته را بکوبید و با آب بجوشانید و صاف کنید و سر را با آن بشویید از ریزش مو جلوگیری میکند.

راه حل سوم:جوشانده برگ وریشه گزنه را اگر با جوشانده آویشن شیرازی مخلوط کنید و برای شستن موی سر از آن استفاده کنید برای جلوگیری از ریزش مو کاملا مفید است.

راه حل چهارم:صد گرم مریم گلی را در یک لیتر آب به مدت ده دقیقه بجوشانید و به پوست سر بزنید این محلول بسیار خوبی برای شستشوی سر است و پیازهای مو را تقویت کرده و از ریزش مو و پیدایش پوسته سر جلوگیری میکند.

راه حل پنجم:پوست سر را با آب شاهی مالش دهید این کار موها را تقویت کرده و از ریزش مو جلوگیری میکند.

راه حل ششم:سوپ کلم از ریزش مو جلوگیری میکند.

راه حل هفتم:برای جلوگیری از پوسته سر و ریزش مو مرهم گردو را به کار میبرند.طرز تهیه آن بدین صورت است که یک مشت شکوفه های تازه درخت گردو را نیم ساعت در سیصدو پنجاه گرم پیه خوک بی نمک بجوشانید وبپزید بعد از نیم ساعت ظرف را از روی آتش بردارید و محتوی آن را در هاون بریزید و خوب بکوبید تا مخلوطی یکسان به وجود بیاید بعد آن را در ظرفی که از چینی یا بلور باشد بریزید و در جای خشکی حفظ کنید و هر وقت به آن احتیاج پیدا کردید به پوست خود بمالید تا خارش و پوسته و ریزش مو شما برطرف شود.

راه حل هشتم:لیمو سلولهای پوست را تجدید میکند و موها را از ریزش باز داشته و پوست سر را تقویت میکند.

راه حل نهم:جوشانده غلیظ آویشن شیرازی برای شستن سر بسیار مفید است و موجب جلوگیری از ریزش موی سر و تقویت پیازهای آن میشود و حتی موجب رویش مجدد موی سر نیز میشود. 15 تا 30 گرم آویشن شیرازی رقیق را میتوان جانشین چای صبح و عصر کرد و آن را با عسل شیرین نمود و 5 تا 6 فنجان میل کرد.

راه حل دهم:جوشانده سنا درسر به حدی که به قوام بیاید برای جلوگیری از ریزش مو مفید است.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :